Введите часть вопроса

 



Написать отзыв

Возобновить тестирование

Введите идентификатор, который вы получили при сохранении тестирования:


1. Мета сайту

Сайт представляє собою не офіційну, аматорськи зібрану базу по медичним тестам "Крок".
Мета сайту:
1. Безкоштовно допомогти студентам в підготовці до тестування.
2. Дати можливість студенту попередньо оцінити свої знання.
2. Заощадити кошти на витрати на паперові носії, ксерокопії, поїздки і т.п.
3. Допомоги викладачам підбирати тести для занять через форму пошуку за лічені секунди.
4. Знецінити різну методичну макулатуру по підготовці до Крок.

2. Офіційний сайт

Офіційним сайтом є testcentr.org.ua. Щодо testkrok.org.ua - ніяких гарантій немає. Використання вами цього сайту не за призначенням лежить на ваших плечах. (Списування, наприклад.)
Сайт не використовується як доказова база правильності ваших відповідей! Тут можуть бути помилки.

3. Яка ідея екзамену «Крок»?

Цей іспит є вашою зовнішньої оцінкою з боку міністерства. Це означає, що якщо ви не здасте іспит, подальше ваше навчання ставиться під питання, через ваш недостатній рівень знань, або через те, що університет дав вам недостатній рівень знань. Коротше кажучи, університет може і бажає, але не має права навчати вас в випадку нездачі.

4. Чому буклети не можна завантажити?

Тому що їх будуть бездумно копіювати дуже багато сайтів, які начебто допомагають студентам, продавати їх за SMS чи розкидувати їх по файлообмінниках. Натомість, зібрані матеріати в одному місці дозволять накопити статистичні данні.

5. Як здійснюється підготовка до Крок в навчальному закладі?

Після того, як що навчальний заклад подає списки студентів в ЦТ, які мають проходити "Крок", Складаэться загальний алфавітний список факультету, в відповідності з яким, студенти розподіляються порціями по лекційним аудиторіях. Перед іспитом, як правило, в навчальному закладі проходять збори, де деканат розповідає про Крок, необхідність та неминучість цього іспиту, дає поради та проводить підготовку студентів (або дає час для самопідготовки), розглядаються організаційні моменти, оголошується розподіл студентів по аудиторіям. Методи підготовки досить різні - це може бути комп'ютерне тестування, лекційні заняття, імітація іспиту в умовах, наближених до реальних, організація кількаденних канікул для самопідговки тощо. В ВНМУ, наприклад, проводиться бланкове тестування. Ідея основна - нагадати про іспит, вселити своєрідний "мандраж" перед іспитом, завдяки якому, самопідготовка студенства йде "швидшими" темпами. Іспит "Крок" являє собою своєрідний академічний поріг, до якого ВУЗ може не допустити студента з академічною заборгованістю. Часто, кафедри протягом року готують студентів по профільним пританням з тестів.

6. Хто такий Проктор?

"Procurator" - дослівно особа, яка діє від імені іншої організації "pro curare", тут - офіційний представник Центра тестування, він же - адміністратор екзамену. В обов'язки проктора входить забезпечення нагляду за студентами під час екзамену. Наприклад, в випадку з іспитом "Крок", як студенти, так і представники навчального закладу, зацікавлені в гарному результаті складання, проктор має наглядати за тими і іншими, інакше на випадки списування не буде надано належної уваги. Проктори від ЦТ - співробітники по трудовому договору, які мають сезонну роботу, як правило проживаючі в м. Київ. Завдання проктора виїхати в навчальний заклад, відстежити в певній лекційній аудиторії складання іспиту невеликої групи студентів, повернутись назад, з опечатаним конвертом з бланками відповідей. На екзамени "Крок" декілька прокторів разом з "опечатаними" буклетами виїжають залізничним чи іншим транспортом.

7. Що таке ідентифікаційний номер студента?

Кожному студенту Центром Тестування присвоюється внутрішній ідентифікаційний номер, який ідентифікує студента в базі ЦТ протягом всіх передбачених екзаменів. Ідентифікаційний номер наноситься на індивідуальний буклет, також, ідентифікаційний номер вписується в бланк відповіді. Ідентифікаційний номер на буклеті необхідний для зворотнього зв'язку бланк <- буклет, в випадку, якщо буде потрібна ручна перевірка відповідей, через типографічні недоліки в конкретному буклеті.

8. Як організований типовий день іспиту Крок?

Тут наведено типовий сценарій, в вашому закладі це може бути дещо інакше: Початок іспиту - приблизно о 8 годині. На іспит студент бере паспорт, студентський, халат без шапочки, виспану голову та мінімум зайвих речей. Студента викликають по списку на порозі аудиторії, перевіряють по студентському чи паспорту, вручають бланк для відповідей та простий олівець 2В. Студентент займає своє місце в аудиторії. Розсадка може бути алфавітною, або за вподобанням проктора, ввиду того, щоб не допустити що до "успішних" студентів можуть підсажувати "по алфавіту" менш успішних. Всі речі (сумки, куртки, пакети) залишаються на видному місці осторонь, студент за парту їх не проносить. Можливий варіант (але залежить від настрою проктора) коли можна з собою взяти маленьку коробочку соку та завздалегідь поламану плитку шоколаду (без фольги!). Все-ж таки стресова ситуація... Коли всі розсаджені, в присутності 1-2 студентів, 1-2 представників ВУЗу, проктора, відкривають чемодан в якому містяться запаковані в тонкий целофан точна кількість буклетів. Факт непошкодженості пачок буклетів, їхньої "правильної" кількості всі засвідчують своїми підписами, далі проктор роздає буклети, в цьому можуть допомагати помічники (як правило, співробітники навчального закладу). Студенти пишуть своє прізвище на буклетах, варіант в бланк, та перевіряють правильність попередньо заповненої інформації в бланку (номер закладу, іспиту, дата і т.п.) Коли все роздане, проктор оголошує про початок іспиту. Після цього всі відкривають буклети і починають відповідати на запитання. Судячи з форумів в мережі, проктори можуть бути як досить ліберальні, дозволяючи "розмови" між студентами, так і дуже суворі, не спускаючи очей з аудиторії протягом трьох годин, відбираючи буклети за найменші недозволені рухи. Періоднично проктор нагадує, скільки часу пройшло, скільки залишилось. Для неупередженості ставлення до студентів, залишається в аудиторії також представник навчального закладу. По закінченню тестів проктор збирає бланки, олівці, буклети. Якщо студент закінчив раніше передбаченого часу, він піднімає руку, до нього підходять і все забирають. Студент покидає аудиторію, щоб не заважати іншим.

9. Що представляє собою буклет?

Booklet (англ.) - книжечка. Збірник тестів, набраних в дві колонки формату A4 на приблизно 15-30 сторінок шрифтом Times New Roman 14pt. Питання в буклет підбираються з попередніх років 20%-60%, відкритих баз Цетру Тестування приблизно 20%-80%, та нові, раніше "не засвічені" питання, приблизно 1%-30%. Вочевидь, "закриті бази" досліджуються на психометріях, потім їх беруть в буклети. Також питання по відсотковому співвідношенню предметів заносяться в буклет. Наприклад (Крок 1, Загальна лікарська підготовка) 9%- Анатомія людини, 7% - Біологія, 16%-Біохімія, 4% - Гістологія, 6% - Мікробіологія 18,5%-Фізіологія, 16%-Патофізіологія, 12,5%-Патоморфологія, 11%-Фармакологія. Відсоткове співвідношення може змінюватись з року в рік. Буклети минулих років є часто центром уваги студентів перед іспитом "Крок", так як знання питань з цих буклетів дає високі шанси на успішне складання іспиту. Доречі, після іспиту "Крок" буклети, як правило, залишаються в навчальному закладі і вже не являються конфіденційною інформацією.

10. Які матеріали вчити в першу чергу, або як вигрядатиме підготовка до Крок

Як може виглядати ваша підготовка, щоб уникнути зайвих рухів тілом та виконати все послідовно?

Припустимо, ви здаєте Крок у 2013 році. В першу чергу пройдіть буклет 2011 року на обмежений час в 3 години і оцініть свої реальні шанси вільним раноком, раніше-краще, щоб ніхто не відволікав вас. В такий ранній час велика продуктивність розумової праці. Без підглядань в книгах, чужих підказок, без пошуку відповідей в Інтернет - потрібно отримати справедливу оцінку, щоб побачити, на що ви дійсно здатні. Це для вашого ж блага.

Набрали 80-100%? - ви маже геній - не доведеться турбуватися про майбутній екзамен. У cередньому, вам буде потрібно 2-3 дні підготовки. Проведіть такий імпровізований екзамен ще з кількома буклетами минулих років у будь-який час, так, просто, щоб бути впевненим у собі. Ви будете помічати, що багато питань повторюються з року в рік, якщо питання не не повторюється - воно має типовий шаблон побудови. Тепер, якщо час дозволяє, можна почати вивчати бази предметів, які ви знаєте найгірше і залишити для подальшого бази предметів, які ви знаєте найкраще. Не чіпайте 2012 буклет, пройти його треба за день до іспиту, щоб побачити, чи є прогрес в навчанні.

Набрали 60-79%? - вітаю, ви - золота середина, швидше за все, ви пройдете, але щоб бути впевненими, вам дійсно потрібно тренування! Середній час для вашої підготовки займе 5-8 днів максимум, перш за все баз потрібно переглянути бази з важких для вас предметів. Дуже бажано виділити 4 години саме вранці, а вечірній час використати на дозвілля, десь вийти прогулятись. Проходити бажано одну максимум дві бази на день і не більше 200-250 питань в день. Більше - не ефективною та весь інтерес буде втрачено. Доречі, також не завадить перерва в одну-дві години між тестами. Краще використовувати режим тренування, намагаюся думати на кожне питання, але я дав вам вибір, ви можете проходити бази у вигляді іспиту. Інша половина дня - вас час, використайте його як-небудь ще здоровим чином - прогулянки, плавання, футбол, біг і т.д.

Нижче 59%? - якось аж ніяк... Якщо мінімальний поріг в 50,5% для більшості іспитів Крок - прохідний, то, нехай навіть 55% це двійка, або оцінка "E" у більшості навчальних закладів по всьому світу. Навіть якщо у вас буде адекватна підготовка протягом останніх днів перед іспитом, важко обіцяти успішне складання. Виділіть 10-14 днів і 4 години на початку кожного дня для тренувань. Принцип такий же, як описано в попередньому параграфі. Але, крім того, необхідно зробити іспит з кожної теми після того, як ви пройшли тренування. Порада: напишіть на папері і закріпіть на стіні так званий "план підготовки", де ви зробите розподіл виділеного часу по дням та темам, як було згадано. Ну, щоб заспокоїтися, можна оточити себе шоколадними цукерками, горіхами,і т.п. для мозку і можна робити повільний старт. Десяток днів по 4 години зробить чудо.

Тепер, за день до іспиту, для імітації реального іспиту в ізольованих умовах, звичайно, краще - вранці, але це залежить від вас, потрібно зробити імпровізований екзамен на прикладі буклету 2012 року. Відсоток, який ви отримаєте - надійна оцінка завтра. До речі, ви можете порівняти оцінки за буклети 2011 і 2012 років, щоб побачити, як ви прогресували.

У будь-якому разі, не забудьте робити перерву. Не варто сидіти біля комп'ютера перед тестами для більше 3-4 годин, це не ефективно.

Пам'ятяйте, що реальна оцінка - ±15% від вашого домашнього іспиту.

11. Де можна дізнатись про результати

Центром Тестування раніше була спроба оголошувати їх на свому сайті, потім цим займався сторонній сайт. Наразі в мережі результати не розголошуються в силу прийнятих внутрішніх постанов, та відсилаються лише в навчальний заклад, де писався іспит, і тільки ті, що належать конкретному закладу. Результати можна дізнатись в деканаті університету, чи учбовій частині коледжу, училища.

12. Що таке "Психометрія"?

Вибірка нових питань, які будуть в буклеті перед іспиотм "Крок" досліджується на студентах. При цьому визначається якість питань - відсіюються питання на які майже всі студени відповіли правильно та всі питання де масово всі відповіли невірно. Буклет повинен містити питання змішаної складності з різних тем, власне психометрія дозволяє оцінити нові питання які ще не були "засвічені" раніше, в буклетах попередніх років та правильно їх "дозувати" в нові буклети. По правилам статистики, для психометричного дослідження відбираються студенти з різним рівнем успішності для кращої достовірності отриманих результатів. Як правило, психометричні дослідження проводять в одному і тому ж самому університеті, що дає студентам цього університету великі переваги при складанні, а університет постійно показує статистично недостовірні високі рейтинги. Відповідь на це питання дещо гіпотетична, так як прямого пояснення від ЦТ немає, існують тільки деякі здогадки, та інформація накомплена з різниж джерел в мережі.

13. Чи з'явиться вночі буклет з відповідями, де його шукати?

Не піддаватись провокаціям! Гіпотетично, Центр тестування робить все можливе, щоб не провалити таким чином екзамен всеукраїнського рівня, так як це переросте в масивні фінансові втрати і за це хтось має потім хтось відповісти, так як завдяки Internet, такий буклет буде в кожного через 30 хвилин після його як він з'явиться. Якщо правдами-неправдами буклет до когось попадає, ця людина не ризикне підставити себе, і тих хто їй допомог в цьому.

14. Де беруться можливі варіанти буклетів перед іспитом Крок?

В умовах масової паніки та о вчікуванні сходження з неба манни небесної, студенти часто шуткують один над одним, роблячи так званий "буклет" з питаннями навмання, та викидають його в мережу. Через пару годин цей "буклет" в ніч перед екзаменом вчать всі студенти всіх ВУЗів, це явно тішить видавців цього "псевдобуклету". Перед багатьма багатолюдними іспитами, такими як Лікувальна справа, Стоматологія, гарантовано виникає 2-3 "можливих" буклета, доречі, паніку часто підтримує сайт kroktest.org.ua, поширюючи такі неофіційні матеріали.

15. База "360" чи база "750" або просто "скорочена база"

В деяких університетах виявили цікавий факт: Для іноземців російськомовних та англомовних та україномовних з недавнього часу почали давати однакового змісту буклети, але бази для них різні по об'єму. Тому, для підготовки видавали студентам "скорочені" бази. Гіпотетично можна сказати, що в ЦТ є одна база питань, де в деяких (але не у всіх!) питаннях є переклади на російську та англійську мови. Щоб не витрачати марно час, або за його відсутністю, в ЦТ часто комбініють буклети з питань, в яких є 3 еквіваленти на трьох мовах. Як наслідок, підготовка по англомовній чи російськомовній базі давала більше шансів на успіх.

16. Чому режимі тестування після вибору неправильної відповіді зразу не показується правильна?

Це зроблено навмисно, щоб після вибору невірної відповіді була змога все ж таки вибрати вірну відповідь, ще раз подумавши над питанням!

17. Чи планується мобільна версія сайту?

Сайт адаптований для мобільних пристроїв, на екрані шириною менш чим 1024px включно показується лише питання та варіанти відповіді, без зайвого оформлення. До-речі, сайт може бути вбудованим в сторінку вашого сайту матиме вигляд, як наче сайт відкритий з мобільного.

18. Чого слід остерігатись

Зловмисники, використовуючи тести минулих років та тести баз, зібраних навмання знову в буклет, часто продають вночі або рано вранці перед іспитом буклети, які начебто будуть на іспиті!

19. Пошук по базі

Коли ви сумніваєтесь в коректності відповіді на запитання, або чи правильно ви на щось відповіли або як відповісти - ви це можете підглянути в базі. Можна використовувати як інструмент для підбору тематичних питань для занять, методичок і т.п. Символ нижнього підкреслювання "_" заміняє любий символ. Пошук працюватине буде під час дат складання іспитів "Крок", з метою попередження масових списувань.

20. Чому відсунтні буклети та бази за певні роки?

Візьміть буклет в вашомі коледжі, училищі, університеті, відскануйте та вишліть якісні скани в т. ч. лицевої обкладинки. Цим ви допоможете всім студентам. Нажаль, сайт testcentеr.org.ua не публікує буклети минулих років, але це відкрита інформація.

21. В базах зустрічаються неправильні відповіді що за нехлюйство!

База складалась в напівавтоматичному режимі, а не руками по питанню, тому, як правило, помилки успадковані оригінальні. Що маємо, те маємо. Поставте галочку під питанням, що воно не коректне, це допоможе відловити та виправити такі питання! За деякими рідкими винятками для буклету буває накладена неправильна сітка відповідей, такий буклет зразу видно по низькому загальному % проходжень при великій кількості спроб пройти буклет.

22. В тестах є багато помилок.. Нам на крокові писать правильну відповідь як в базі закладено, чи ту, яка є дійсно правильна???

Є дві точки зору на це:
1. Бували випадки, що в базі закладалась направильна відповідь, студенти її вивчали і навмисне в буклетах відмічали її невірним, але правильним по версії бази варіантом. Як виявлялось пізніше, в буклети була закладена вже відкоректована відповідь. (Стоматологія, Крок 1, 2010 або 2009 рік)

2. Бувають двозначні питання, питання-нісенітниці які не мають в собі логічного змісту, що визнано навіть на медичних форумах викладачами. Є ймовірність, що вони неправильними так і пройдуть в буклет.
Як висновок - не слід завчати, спробуйте зрозуміти питання та розраховуйте на знання. А за помилки в базах дійсно прикро.

23. Чому виникає помилка, що мій сеанс роботи завершено, тестування слід проходити наново?

Тривалість сесії - 2 години 40 хвилин. Якщо протягом цієї перерви не було активності в користувача - сеанс завершується. Постарайтесь не робити в процесі тесту більших перерв. Якщо потрібно відлучитись - залиште браузер відкритим з питанням. Механізм збереження сеансу ще не розроблено.

24. Ви мені допомогли, я хочу віддячити!

Можливо, вам прийдеться ще не раз здавати Крок, до того часу, за вашу допомогу, сайт буде розвиватись. Віддячивши, ви збережете цей сайт, яким все меньше є часу займатись.
Способи віддячити:

1. Прислати відсканований буклет минулих років, якого тут не вистачає
2. Допомогти в корекції автоматично-перекладених баз шляхом постановки відміток на питаннях з помилками
3. Розмістити гіперпосилання в себе не сторінці в соціальній мережі.

25. Чому на сайті є реклама?

Для того, щоб зібрати кошти на сервер для сайту. Реклама показується перших 10 питань при тренуванні, та при результаті нижче 65% при проходженні екзамену. В сайт вкладено набагато більше, чим дає реклама. Реклама зникає, коли ви відповідаєте гарно.

26. Чи можу я бачити свою статистику під час тестування?

Так, можете, якщо під питанням Ви натисните мишкою на порожню область, або на невеличку зелену іконку під час тестування. Таблиця зникає щоб не відволікати увагу, але Ви можете налаштувати її постійний показ.